Vyberte stranu

O nás

 

Sme dvaja ľudia, ktorí radi varia a pečú. Korenie sa stalo našou vášňou po tom, ako sme si u nás doma namiešali a zomleli svoju prvú zmes korení. Bola to garam masala a dodnes je našou najobľúbenejšou. Vôňa, na ktorú sa nezabúda. Inšpirovala nás a my sme sa nakoniec rozhodli otvoriť si vlastný obchod s korením, pretože sme nenašli žiadny s ponukou korenín a chilli, ktoré sme chceli vyskúšať.
 
Našou víziou je používanie kvalitného a čerstvého korenia v domácnostiach. Radi uvidíme našich zákazníkov experimentovať a inšpirovať sa, chceme obohatiť každodenné varenie o nové, doteraz nedostupné a nepoznané chute. Vieme poradiť, ako si vybrať dobré korenie. Chceme nielen ukázať, ako vyzerá, ale na základe vlastnej skúsenosti sprostredkovať rôzne chute a vône.

Ako pracujeme?

 

Nakupujeme od spoľahlivých európskych dodávateľov len korenie, ktoré je kontrolované, čistené a triedené. Záleží nám na tom, aby bolo bezpečné, a dbáme na vysledovateľnosť potravín. Vždy predávame také korenie, ktoré sami najprv vyskúšame.
 
Snažíme sa dodržiavať a udržať čo najkratší dodávateľský reťazec, teda aby cesta korenia od pestovateľa k zákazníkovi mala čo najmenej prostredníkov. Chceme byť prví, kto korenie rozbalí a pošle svojim zákazníkom. Určite nie len nakúpiť od iného výrobcu, zmeniť balenie a nalepiť vlastnú etiketu s novým logom.
 
Zásoby dopĺňame častejšie a pravidelne, v malých množstvách. Korenie vyberáme, triedime, posudzujeme a ručne balíme my. Sami vážime, melieme a miešame. Osobitne pre každého zákazníka až po prijatí objednávky, preto nič nevyrábame dopredu na sklad.
 
Nepoužívame žiadne lacné náhrady, arómy, prídavné látky či farbivá. Radi sa inšpirujeme svetovou kuchyňou, preto sa sústredíme na to, aby sme sa priblížili domácim receptúram, a v našich zmesiach používame koreniny, ktoré sú pre danú kuchyňu autentické.
 
Je výhodou, že máme kontrolu nad celým procesom od dovozu po predaj našich výrobkov. Máme vlastnú výrobnú prevádzku, ktorá sa riadi zásadami správnej výrobnej praxe, podlieha normám a postupom založených na princípoch HACCP a je v súlade s platnou legislatívou.

Čo chceme dosiahnuť?

 

Usilujeme o to, aby naše produkty svojím zložením a chuťovými vlastnosťami vysoko prevyšovali priemyselne vyrábané značky. Snažíme sa osloviť zaujímavou ponukou korenín, byliniek, sušených chilli, prírodných cukrov a solí z celého sveta. Mať aj ťažko dostupné, menej známe a exotické korenie, ponúkať originálne nápady a vlastné receptúry. To je výzva pre nás, rozvíjať sa a mať v ponuke vždy niečo nové.
 
Vytvorili sme Mikori – značku, ktorej veríme a na ktorú sa môžete spoľahnúť. Tešíme sa pozitívnej odozve a milým odkazom od našich zákazníkov. Každý odoslaný balíček nás posúva vpred, práca s korením nás baví a chceme v nej pokračovať. Predávať dobré korenie, také, aké aj my sami doma používame, čerstvé, výrazné a voňavé.
 
Raz by sme vás chceli privítať v našej vlastnej, korením prevoňanej predajni. Mať miesto, kam by ste nás mohli prísť pozrieť, porozprávať sa a poradiť, vidieť jednotlivé koreniny, aj ovoňať alebo ochutnať. Zatiaľ sa sústredíme predovšetkým na výrobu a získavanie ďalších skúseností. Neplánujeme rozširovať našu značku do regálov po celom Slovensku, skôr si chceme raziť cestu po svojom a rozvíjať sa v našom regióne. Robiť radosť našimi produktami a prinášať niečo špeciálne, čo inde nenájdete.
 
Online k nám máte blízko, kdekoľvek sa nachádzate. Jednoducho si objednáte v našom e-shope a ručne balené, miešané či čerstvo mleté korenie doručíme priamo k vám.
 

Objavujte nové chute, experimentujte a inšpirujte sa spolu s nami. Svoje skúsenosti zdieľame v článkoch tu na blogu alebo našej facebookovej stránke. Pre novinky z našej výroby, postrehy a veci, čo nás zaujali, sledujte náš twitter.
 
Na stránkach nášho obchodu sa tiež môžete dozvedieť:
– prečo je pre nás dôležité čerstvo mleté korenie
– čím je výnimočná naša škorica
ako balíme naše korenie

… aby korenie chutilo, ako má…